דברו איתנונווטו אלינו

מהפכת הלייק

אלה ימי מהפכת הלייק באינטרנט

הפייסבוק שינה את העולם והאופן בו אנשים מתקשרים זה עם זה, אולם לא רק את זה. יש אומרים כי הפייסבוק הוא אחד הכוחות המניעים את המהפכות שאנחנו רואים שמתרחשות כיום כמעט בכל מקום בעולם. זה התחיל עם סרטון ששותף בפייסבוק על מה שקורא בטוניס, המשיך במצריים והשאר היסטוריה. גם ברגעים האלה ממש יש מי שמשתפים אירועים וסטאטוסים המניעים אנשים לפעולה. כמובן שהכוח הזה של פייסבוק יכול להיות ומתורגם בפועל לכוח כלכלי. פייסבוק יודעת הרבה עלינו ויכולה להציע למפרסמים פילוח מאוד מדויק ומעמיק של החשיפות, כך שהם יכולים להציע למפרסמים בדיוק את מי שמעניין אותם.

ואל תשכחו ללחוץ לייק אם אהבתם את המאמר....

בודאי בשעה זאת יושבים עשרות אקדמאים ברחבי העולם ומתחילים לנתח את כפתורי ה"לייק" למיניהם. כפתור הלייק שינה הרבה מאוד הרגלים והפך להיות חלק מהאופן בו אנחנו מתקשרים. אנחנו מסמנים לייק על סטאטוסים שאהבנו ועל תגובות מעניינות, אולם אנחנו גם משתמשים בו כדי לומר הרבה דברים אחרים מלבד המשמעות המילולית שלו. כיוון שכאשר מישהו לוחץ על כפתור הלייק נשלחת הודעת לחבריו שהוא אהב לינק מסוים או רעיון מסוים, הלייק גם יכול לשמש כדי לפרסם ולעקוב אחר הדברים החמים ברשת. היתרון הגדול של האינטרנט כפלטפורמת פרסום הוא בכך שהכל נרשם וניתן להגיע לניתוחים מעמיקים ומדויקים מאוד של האוכלוסיות שהתעניינו באתר מסוים או בנושא מסוים וכך לכוון את האופן בו נבצע קידום אתרים בגוגל ובכלל.

הלייקים הפכו מזמן כדרך להגדיל את הפופולאריות של אתר מסוים והפכו את חוויית משתמש לאחרת לגמרי.  ככל שיש לך יותר לייקים על הודעה או תגובה מסוימת, כך יותר אנשים נחשפים עליה. ככל שלעמוד מעריצים שפתחת יש יותר לייקים, כך יותר אנשים ייחשפו למסרים שתפרסם באמצעותו. חשוב להבין כי פייסבוק מנסה לשמור על הלייק ככלי אפקטיבי ולכן כללי השימוש בפייסבוק אוסרים על "סחר" בלייקים ושאר מניפולציות שנועדו להשיג לייקים לאתר בדרך שונה מאשר אדם אמיתי בעל פרופיל שלחץ על לייק. להשיג הרבה לייקים זה לא עניין טריוויאלי – ממש כמו קידום אתרים בגוגל – זה עניין חשוב שצריך לעשות אותו נכון, כדי להבטיח שהלייקים שאתם מקבלים באמת יעזרו לקדם את האתר שלכם ולתת לכם חשיפה גדולה יותר.

אם כבר הזכרנו קידום אתרים בגוגל הרי שגם אל גוגל הגיעה מהפכת הלייקים. עוד לפני שהושקה הרשת החברתית של גוגל, היא גוגל+, היה ניתן ללחוץ על 1+ בתוצאות החיפוש. הסימון הזה אפשר לגוגל לאסוף מידע על לינקים מסוימים ועל האטרקטיביות שלהם לאנשים כמוך, ומאידך גם כדי לשנות את תוצאות החיפוש כך שתקבלו תוצאות חיפוש רלוונטיות יותר.

כל נושא תוצאות החיפוש בגוגל הוא קריטי עבור עסקים. קידום אתרים בגוגל הוא תחום חדש יחסית, אולם הוא תחום שאין בלתו בכל הנוגע לפרסום באינטרנט. כל חיפוש מתחיל היום בגיגול, קרי חיפוש בגוגל. קידום אתרים בגוגל מציע דרך שתעזור לאתר שלכם לטפס במעלה התוצאות אל העמוד הראשון ואפילו אל התוצאות הראשונות. קידום אתרים בגוגל הוא חיוני בגלל שיטת העבודה של גוגל אשר מסננת את התוצאות בהתאם למאפיינים כל כך רבים. עם השיפור ביכולות מנוע החיפוש, הסיכוי שמישהו יחפש אתר מעבר לרשימה שבעמוד הראשון נמוכים. בלי קידום אתרים בגוגל אתם מסתכנים שהאתר שלכם לא יגיע אפילו לעמוד הראשון, וכך למעשה לא יהיה קיים. קידום אתרים בגוגל הוא הדרך היחידה שלכם להבטיח את המיקום הראוי לאתר שלכם. אי אפשר לוותר על קידום אתרים בגוגל, אם חשובה לכם מידת החשיפה שהאתר שלכם יקבל. 

  • מהפכת הלייקים לפייסבוק

אודותינו

אפסייט קידום אתרים (לשעבר "נקסטרגט אינטראקטיב") עוסקת מזה 12 שנים (וואו, אנחנו מבוגרים) בקידום אתרים ושיווק און-ליין.

אנחנו מאמינים בשיווק ממוקד לצרכים שלכם תוך כדי למידה והבנה לפרטים של השירות או המוצר המוצע על ידכם.

הדבר היחיד שמניע אותנו הוא הצלחה. ההצלחה שלנו וההצלחה שלכם.

 

  

שמרו על קשר

קהילת ניו יורק 19, תל אביב

טלפון: 077-8855657

פקס: 03-5474645

דוא"ל: clients@upsite.co.il

     

פנייתך התקבלה.

נציג מטעמנו יצור עמך קשר בהקדם.

התרחשה שגיאה