דברו איתנונווטו אלינו
  • ראשי /אתגרי שיווק באינטרנט

20

Mar

אתגרי שיווק באינטרנט

האינטרנט הוא כלי שיווקי ממדרגה ראשונה: מעולם בתקופת האנושות לא הייתה פלטפורמה שמאפשרת בפשטות רבה כל כך להגיע לקהל יעד כל כך גדול – ולמעשה גם עולמי, בלי צורך לצאת מגבולות המדינה שלכם. התחרות הגדולה בין האתרים על תשומת ליבם של המשתמשים יצרה כמה תופעות לא נעימות: תחילה היו אלה הודעות דואר הזבל – אשר היו הוכחה לעיקרון הפשוט הזה שאי אפשר להתכחש לו: גם אם רק אחוז קטן מתוך כלל הודעות הזבל שנשלחות היו נענות, עדיין היה מדובר בהוצאה שהצדיקה את עצמה. המקבילה באתרים הייתה כתיבת תוכנות, שכל תכליתן להציף את האתר במילות מפתח, כדי לרמות את מנועי החיפוש ולהבטיח תוצאות גבוהות יותר. מה אפשר לעשות כדי להבטיח שהאתר שלכם יקבל את מקומו הראוי בתוצאות?

החדשות הטובות – אתם לא לבד

גוגל משיקה הרבה מאוד פרויקטים מלבד מנוע החיפוש. לרוב הפרויקטים האלה הם חינמיים. אם נראה היה כי מדובר בפרויקטים נחמדים "סתם", הרי שמדובר בטעות. גוגל מבינה היטב כי מי שישלוט על האופן בו נמצא את המידע, ישלוט על צומת עיקרי ומרכזי שהוא גם חיוני להמשך השימוש באינטרנט. כך למשל, יזמה גוגל פרויקט שמטרתו – היומרנית, יש לומר – להעלות כל ספר שנכתב אי פעם אל הרשת ולמפות את כל הידע האנושי. כמובן שזה לא נעשה – רק – כדי להיות נחמדים, גוגל מבינה כי הבעיה כיום איננה זמינות המידע אלא אופן מציאת המידע. הולך ונעשה מאוד קשה למצוא את המידע שאנחנו מחפשים. מי שיוכל לתת לנו תשובות – יהיה בעל המאה.

בינתיים, בחיים הרגילים, גוגל הולכת ומבססת את עצמה כמעצמת פרסום. הפרסומות של גוגל מוצבו בעיני הגולשים כקטנות ולא מזיקות מחד, והן אינן מעוררות אנטגוניזם אצל הגולשים כפי שמעוררות פרסומות קולניות וצעקניות (או שתלטניות כמו פופ-אפים). במקביל לאלה, השיקה גוגל את ג'ימייל, והצליחה בצורה מוחצת למנוע את תופעת דואר הזבל בו. כמובן, כי ככל שיש פחות תחרות של "אפיקי פרסום" לפרסום בגוגל, כך השליטה של גוגל בתחום זה של פרסום באינטרנט גדלה.  אם אנחנו מוסיפים לכך את העובדה, כי כל מי שמחפש כל-דבר כמעט, מחפש אותו באמצעות מנוע החיפוש של גוגל, הרי שכמעט ואין ברירה אלא לפרסם בגוגל. חוקיות זו שינתה בשנים האחרונות את כל תפיסת שיווק המוצר האינטרנטי. מתחילים להבין את הצורך בשירות קידום אתרים בגוגל לאתר שלכם?

שיטות יעילות לפרסם בגוגל

אם נביט לרגע באפשרויות השונות שיש לפרסום, הרי שיש את הפרסומות עצמן, אבל אפשר לראות גם ברשימת התוצאות סוג של פרסום של האתר. כאן נכנס העניין של קידום אתרים בגוגל – כדי שיקבלו דירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש. קידום אתרים בגוגל הוא למעשה מגוון רחב של פעולות ובראשן הוספת מאמרים אשר "צדים את עינו" של האלגוריתם של גוגל כאתרים המכילים מידע מסוים מחד ומגדילים את הסיכוי בעיני מנוע החיפוש כי המידע המבוקש נמצא באתר. קידום אתרים בגוגל צריך להביא בחשבון כי גוגל נלחמת בזיופים, ולכן לא ניתן פשוט "לדחוף" מילות קידום בדפים באתר – זה לא יועיל. קידום אתרים בגוגל מציע מכלול של כלים כדי לקדם את האתר. קידום אתרים בגוגל כולל מאמרים עם מילות מפתח מחד, אך קידום מאמרים בגוגל צריך לכלול גם חשיבה מה הן אותן מילות מפתח.

אם אתם רוצים להבטיח את פרסום האתר שלכם, לא תוכלו בלי לבצע קידום אתרים בגוגל, שיבטיח כי האתר שלכם יעלה במקום גבוה יותר בתוצאות. בלי קידום אתרים בגוגל –לא תגיעו לעמוד התוצאות הראשון – וכנראה שהמשתמשים פשוט לא ימצאו אתכם.

אודותינו

אפסייט קידום אתרים (לשעבר "נקסטרגט אינטראקטיב") עוסקת מזה 12 שנים (וואו, אנחנו מבוגרים) בקידום אתרים ושיווק און-ליין.

אנחנו מאמינים בשיווק ממוקד לצרכים שלכם תוך כדי למידה והבנה לפרטים של השירות או המוצר המוצע על ידכם.

הדבר היחיד שמניע אותנו הוא הצלחה. ההצלחה שלנו וההצלחה שלכם.

 

  

שמרו על קשר

קהילת ניו יורק 19, תל אביב

טלפון: 077-8855657

פקס: 03-5474645

דוא"ל: clients@upsite.co.il

     

פנייתך התקבלה.

נציג מטעמנו יצור עמך קשר בהקדם.

התרחשה שגיאה