דברו איתנונווטו אלינו
  • ראשי /חווית משתמש - סה"כ זה די פשוט

חווית משתמש - יותר פשוט ממה שחשבתם

הכל בממשק – על חווית הגלישה באתר שלכם

תחום המחשבים מכונה באוניברסיטאות טכנולוגיות מידע. אין מדובר בשם שאמור להישמע יפה, אלא בשם הנובע מהבנה מדויקת של התחום ומהותו. מחשבים ואינטרנט אינם אלה דרך נוספת להציג מידע. האופן בו אנחנו מציגים את המידע ומנגישים אותו לאנשים, הוא העומד בבסיס הטכנולוגיה הזאת. חשבו על זה כך: אפשר לסכם את תוכן האתר בטבלה אחת ולתת קישור לכל אחד מהעמודים בתוך הטבלה; מאידך אם נציג את האתר כך שהקישורים החשובים ביותר מופיעים בגדול במקום בולט, ומהם אפשר להגיע אל תתי-נושאים רלוונטיים – חווית המשתמש היא שונה לחלוטין ויעילה הרבה יותר.

ככל שזה יותר פשוט, כך יותר טוב

אחת הבעיות העיקריות של עולם המחשבים בתחילתו הייתה הסרבול שלהם. כדי להפעיל את המחשב היה צורך בהיכרות – בסיסית לפחות – עם פקודות מערכת ההפעלה. את הקפיצה הגדולה בתחום המחשבים הביאו המחשבים הראשונים שהציעו ממשק גרפי למשתמש. הממשק הגרפי היה כל כך הרבה יותר נוח ואינטואיטיבי, שהוא גרם לכך שגם הרבה אנשים שקודם לכם נרתעו מלהשתמש במחשבים, התחילו להיעזר בהם.

אותו הדבר גם לגבי אתרי אינטרנט. מלבד קידום אתרים בגוגל, כמובן שככל שהאתר שלכם נוח ונעים יותר למשתמשים, כך יותר ויותר אנשים ישתמשו בו. חווית המשתמש היא בעצם סוג של כרטיס ביקור. כאשר האתר נראה ומעוצב באופן שמרגיש נוח למשתמש, כך הוא יבקר בו יותר. ככל שיותר אנשים יבקרו בו והוא פופולארי יותר, כך יופיע במקום גבוה יותר בתוצאות החיפוש וכך יותר אנשים יגיעו אליו.

קידום אתרים בגוגל הוא חשוב וחיוני להצלחת האתר אבל הוא לא עומד לבד בפני עצמו ואתר שאיננו נוח ואטרקטיבי למשתמשים, לא יוכל לשמור על פופולאריות למשך זמן רב, אלא אם אתם מספקים שירות חיוני שלא ניתן להשיג בשום מקום אחר – כמו אתר בתי המשפט למשל או אתרי ממשל, אשר נוטים להיות מסורבלים למדי, אולם אין להם תחליף.

בניית ממשק משתמש הפכה להיות תחום התמחות של ממש בקרב מתכנתים ובוני אתרים. צריך להביא בחשבון הרבה מאוד עקרונות אשר הופכים את האתר להרבה יותר נוח, ודברים אלה צריכים לבוא לידי ביטוי כבר בשלב בניית האתר, ממש כשם שצריך להביא בחשבון קידום אתרים בגוגל בעת בניית האתר, כדי להבטיח שהאתר מתאים.

ממשק נוח, מבלי להזניח את האפשרות לקדם את האתר

מלבד ממשק נוח וטוב, הרי שצריך לקדם את האתר בתוצאות החיפוש. היום כולם נעזרים במנוע החיפוש של גוגל כדי למצוא את המידע שהם מחפשים. קידום אתרים בגוגל הוא חלק חיוני בבניית האתר. ישנן שיטות שונות של קידום אתרים בגוגל, אולם ברור כי אם האתר לא יקבל דירוג גבוה מספיק – הרי שפחות אנשים ימצאו אותו. קידום אתרים בגוגל הוא חלק חיוני בקידום האתר בכלל.

במיוחד כאשר מדובר באתר מקצועי, חשוב להקפיד על קידום אתרים בגוגל שייעשה בצורה עקבית, רצינית ואיכותית. זכרו, כי קידום אתרים בגוגל הוא הדרך היחידה שלכם להבטיח שמשתמשים פוטנציאליים יגיעו אל האתר שלכם. קידום אתרים בגוגל שהפך להיות – בזכות ראייה אסטרטגית נכונה – למי ששולט על הצומת דרכו עובר המידע אל האנשים, הוא חיוני.

בצד בניית אתר שיהיה פונקציונאלי ונוח – וברור שאם חווית המשתמש איננה טובה, הרי שהמשתמשים יעדיפו להמשיך לחפש, חשוב להקפיד על קידום אתרים בגוגל, כדי לקבל מקום טוב בתוצאות. מדובר בחלק ממארג של כלים שעומדים לרשותכם כדי להבטיח את הצלחת האתר שלכם. 

אודותינו

אפסייט קידום אתרים (לשעבר "נקסטרגט אינטראקטיב") עוסקת מזה 12 שנים (וואו, אנחנו מבוגרים) בקידום אתרים ושיווק און-ליין.

אנחנו מאמינים בשיווק ממוקד לצרכים שלכם תוך כדי למידה והבנה לפרטים של השירות או המוצר המוצע על ידכם.

הדבר היחיד שמניע אותנו הוא הצלחה. ההצלחה שלנו וההצלחה שלכם.

 

  

שמרו על קשר

קהילת ניו יורק 19, תל אביב

טלפון: 077-8855657

פקס: 03-5474645

דוא"ל: clients@upsite.co.il

     

פנייתך התקבלה.

נציג מטעמנו יצור עמך קשר בהקדם.

התרחשה שגיאה